DİKKAT: Özellikle ambalajında hasar bulunan ürünleri mutlaka  “Hasar Tespit Tutanağı” tutturarak teslim alınız. Kargo görevlisinin tutanak tutmaktan kaçınması halinde ismini bize bildiriniz ve ürünü kesinlikle teslim almayınız.Aksi takdirde oluşacak zararınızı tazmin etmek konusunda size yardımcı olmamız mümkün değildir.

AL-PA Müzik & Elektronik SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1-SATICI:
Ünvanı : AL-PA Müzik & Elektronik Tarkan Parlak
Adresi: Bahçelievler mah. Fatih cad. No:56/a Yalova/TÜRKİYE
Telefon: 0(226) 812 49 39
Cep     : 0(554) 598 30 54
Email   : info@alpamuzik.com

1.2-ALICI:
Adı/Soyadı/Ünvanı: Alıcı adı
Adresi: Alıcı adresi
Telefon: Alıcı telefonu
Email: Alıcı e-posta adresi

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU
Bu sözleşme, ALICI’nın SATICI’ya ait alpamuzik.com internet sitesinden, elektronik ortamda yapmış olduğu siparişin, satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini belirlemektedir.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Bedeli : Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden ve/veya iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

3.2- Ödeme Şekli : Havale/EFT ile ödeme

İade Prosedürü:

A) HAVALE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSEDÜRÜ
Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır)  Havale/EFT şeklinde yapılacaktır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, alpamuzik.com internet sitesinde bu sözleşme ile satışa konu olan ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyit ve onayı verdiğini kabul eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, kanuni 30 günlük süreyi içinde her bir ürün için ALICI’nın belirtmiş olduğu adresteki teslim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde teslimat ile ilgili bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya belirttiği teslimat adresindeki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşmede belirtilen ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen nitelik ve özelliklere uygun ve eğer varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için sipariş bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olmalıdır. Herhangi bir nedenle ürünün satış bedeli SATICI’nın tasarrufuna geçmemiş veya transfer edilen tutar banka tarafından iptal edilir ise, SATICI’nın ürünün teslim etmekle yükümlülüğü ortadan kalkar.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 iş günü içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu tür bir durumda tüm nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar, ödemeyi yaparken belirttiği ödeme şekli ile 4 gün içinde kendisine iade edilir.
4.8- AL-PA Müzik & Elektronik sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde satış yapmaktadır. Bu nedenle yurt dışından verilen siparişler gerçekleştirilemeyecektir. Yurt dışından verilen siparişlerin ödemesi SATICI ya yapıldıysa, ödemesi yapılan tutar ALICIYA iade edilir. Satış bedelinin iade edilmesi sırasında ortaya çıkabilecek transfer, iade ücretleri ALICI tarafından ödenir.

MADDE 5-TESLİMAT
5.1- SATICI, sipariş edilen ürünleri sağlam ve eksiksiz olarak ALICI’ya teslim etmekle yükümlüdür. ALICI teslimat sırasında ürünlerin hasarlı veya eksik olduğunu tespit ederse teslimatı yapan kişiye tutanak tutturmalıdır. Aksi taktirde SATICI’nın teslimat işlemini eksiksiz olarak gerçekleştirdiği kabul edilecek ve daha sonra yapılacak hatalı teslimat şikayetleri ve buna bağlı olarak yapılacak iade, değişim veya satış iptali istekleri dikkate alınmayacaktır.
5.2- Siparişin kargoya teslim süresi 3 iş günüdür Cumartesi ve Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü işleme konur ve sonraki 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Resmi tatil ve bayram günlerinde verilen siparişler tatil sonrası ilk iş gününde dikkate alınır ve sonraki 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Normal koşullarda kargoya teslim edilen siparişler teslim edildikten sonra 1 iş günü içerisinde alıcıya ulaşır. Mücbir sebepler veya kargo şirketinin hatasından kaynaklanabilecek gecikmeler müstesnadır.

MADDE 6-İADE / DEĞİŞİM
6.1-Ambalajı bozulmuş, yırtılmış, kullanılmış, son kullanım tarihi geçmiş veya 7 günlük satış süresini aşmış ürünlerin iade / değişimi kabul edilmez.
6.2-ALICI madde 5.1 çerçevesinde kalmak kaydıyla satın aldığı ürünlerin arızalı, bozuk, tarihi geçmiş olanlarını, değiştirilmek veya iade edilmek üzere kargo tutanağı ile birlikte SATICI’ya geri gönderebilir. Bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
6.3-Madde 6.1’de belirtilenlerin dışında ALICI tarafından yapılacak değişim veya iade talepleri SATICI’ya e-mail, telefon veya sistemde ALICI’nın kullanımına sunulmuş bulunan Mesajlarım bölümü kullanarak bildirilebilir. Bu tür taleplerde tüm kargo masrafları ALICI’ya aittir.

MADDE 7- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkını kullanabilir.Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya email veya telefon veya sistemde ALICI’nın kullanımına sunulmuş bulunan Mesajlarım bölümünü kullanarak bildirimde bulunulması zorunludur. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının da ürünle birlikte SATICI’ya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 4 gün içinde ürün bedeli ALICI’nın ödemeyi yaparken belirttiği ödeme şekli ile ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün tüm kargo giderleri ALICI’ ya aittir.

MADDE 8- CAYMA HAKKININ KULLANILAMADIĞI DURUMLAR
Ambalajı bozulmuş, yırtılmış, kullanılmış ürünler veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME
Bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
AL-PA Müzik & Elektronik – Tarkan Parlak

ALICI
Adı/Soyadı: Alıcı adı